Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ing. Karel Liška

21. 9. 2010

Dobrý den,

ještě jednou bych Vám rád poděkoval za výbornou myšlenku vytvoření stránek, které mohou sloužit nejen propagaci chovu barevnohlávků, ale především díky zveřejnění kontaktů na chovatele k jeho rozšíření, což si určitě zaslouží. Vzhledem k tomu, že jsem byl vždy spíše králíkář, byla pro mne beseda v Klimkovicích velmi poučná, spoustu zajímavých postřehů jistě vynikajících chovatelů holubů si velmi vážím a rád se vždy zúčastním podobných setkání.

Co se týká slezského barevnohlávka, je dle mého názoru třeba uskutečnit setkání opravdu zanícených chovatelů tohoto plemene, samozřejmě i s holuby, a nad nimi prodiskutovat a jasně stanovit chovný cíl- jak by měl holub vypadat, vyhodnotit nejčastější vady našich holubů, a pak popřemýšlet, jak je odstranit. Samozřejmě se dle svých možností zúčastním. Přiznám se, že mne malý počet chovatelů barevnohlávků -členů klubu velmi překvapil. Rád bych se stal členem klubu a možná mi to nebudete věřit, ale o tomto členství jsem delší dobu uvažoval, ale nechával jsem si to,až se přestěhuji i s holuby. K přestěhování mi chybí maličkost, a to holubník, a proto jsem Vás oslovil s prosbou o prohlídku chovatelského zařízení a případné dobré rady čeho se vyvarovat. Vím, že zařízení, která jsem měl k dispozici nejsou moc dobrá, ale jak by měl vypadat ideální holubník nevím, zatím sbírám dobré rady.   Holuby nabízím k prodeji vždy až po přepeření všech výletků asi v listopadu, kdy mohu vyhodnotit potomstvo po jednotlivých rodičích a vybírám do dalšího chovu. Vše ostatní nabídnu.  

imag0169-1-.jpg

 

Slezské barevnohlávky modré choval už od r.1977 můj táta. Já jsem se k holubům dostal díky smutné události v roce 1989, kdy se do holubníku dostal tchoř a jeho noční návštěvu přežil pouze 1 holub, kterého mi táta přenechal a pořídil si polské rysy bělopruhé. Ve svých patnácti letech jsem měl omezené možnosti sehnat kvalitní barevnohlávky, ale přesto jsem nákupy přes inzeráty chov znovu obnovil, ne však v bývalé tátově kvalitě. Jako malý kluk si pamatuji, že měl zvlášť ve volieře některé barevnohlávky s moravskými pštrosy, benešovskými selskými a bílými poštovními holuby. Byla pro něj pocta, když si u něj zamluvil po okresní výstavě v Tovačově 1985 několik holubů př. Ladislav Vaněk. Kvalitní holuby jsem získal až od př. Jana Schmalzbauera a př. Petra Vančury v letech 2003 a 2005, na kterých jsem postavil celý chov. Po celou dobu chovám barevnohlávky pouze v barvě modré. V tomto roce jsem dostavěl RD v Mniší u Kopřivnice, kam v příštím roce přestěhuji i chov holubů, který je v současnosti omezen na sedm párů.

 

s7300940.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šampion okresní výstavy\ výletků Opava 2013, kategorie holub

 

s7300947.jpgKontakt:

Ing.Karel Liška ;

Mniší 75

742 21 Kopřivnice

tel. 606 709 564

e mail:liska.karel@gmail.com